Wysyłka powyżej 50,00 zł GRATIS!
Jeśli nie botoks, to co? Syn-AKE
2020-03-19

Jeśli nie botoks, to co? Syn-AKE

Jeśli nie botoks, to co? Syn-AKE
Autorka: Gabrysia z Kosmetyki Na Kozetce

Gdy zdmuchujemy 25 świeczek z tortu urodzinowego, w naszym organizmie zaczyna się podstępny proces starzenia. 

A my zaczynamy robić wszystko aby to spowolnić. I szukamy, szperamy, sprawdzamy, testujemy. Raz trafiamy na kompletne buble a innym razem trafiają się nam prawdziwe perełki kosmetyczne.

I tak właśnie jest ze składnikiem SYN-AKE.
Zmarszczki mimiczne: koszmar, którego można uniknąć

Zmarszczki mimiczne powstają w wyniku bardzo intensywnej pracy mięśni. Uśmiechamy się - marszczy się skóra pod oczami, pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe. Smucimy się, denerwujemy, okazujemy zaskoczenie a nasze mięśnie twarzy i skóra nieustannie pracują. Z czasem skóra traci zdolność regeneracji oraz jędrność. Zmarszczki się uwydatniają i zaczynają nas coraz bardziej irytować. Czynniki zewnętrzne (nieprzewidywalne zmiany atmosferyczne, smog, klimatyzacja w pracy) także przyczyniają się do powstawania tego paskudztwa. Ba! Nasze nawyki i sposób życia także. Pożegnanie się z używkami, zwiększenie świadomej pielęgnacji, mniej stresu a więcej snu i wizja staruszki w wieku 40 lat zaczyna się oddalać ;)

Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne? U niektórych kobiet nawet już po 20 roku życia! A przeważnie około 28 roku. Najpierw pojawiają się „kurze łapki”, następnie na czole można zauważyć „lwią zmarszczkę”, a w okół usta - „zmarszczki palacza”. Jeśli nic z nimi nie będziemy robić, to z biegiem czasu utrwala się tak bardzo, że nawet przy naciągnięciu skóry będą widoczne. Takie zmarchy nazywamy statycznymi. 

Zmarszczki są naturalnym procesem. Wiem, brzmi to strasznie. Ale czemu by im nie zapobiegać? Albo zwalczać je, gdy już się pojawią?

 


A może botoksem je?!

Część z Was pomyśli: „Po co się męczyć, przecież jest botoks! Jeden zastrzyk i problem z głowy!” A druga część: „Ok, jest botoks, ale to jest zastrzyk, to niesie ryzyko, niewiadomo jak zachowa się skóra. Nie chcę wyglądać jak Nicole Kidman, która nie umie już się nawet uśmiechać...”.

Botoks to toksyna botulinowa (jad kiełbasiany, botulina, BTX). Tą neurotoksynę wytwarza beztlenowa bakteria Clostridium botulinum. Odkrył to w 1897 roku belgijski bakteriolog Emile Pierre van Ermenghen. W medycynie używana jest od 1977 (najpierw leczono nią zeza) roku i ma zastosowanie w wielu jej gałęziach: neurologii, okulistyce, chirurgii a także wykorzystywana jest w ostatnio popularnej medycynie estetycznej. Aby wygładzić zmarszczki, wstrzykuje się ją domięśniowo. Efekt rozluźnienia mięśni i wygładzenia skóry utrzymuje się do 6-9 miesięcy (ale to zależy od organizmu). Gdy raz zrobicie botoks, wcale nie musicie go ciagle powtarzać. Jeśli chcecie zrezygnować, to nie musicie się martwić, Wasza twarz wróci do normalnej kondycji. Pewnie zapytacie o skutki uboczne. Mogą się przytrafić drobne siniaczki i krwiaki w miejscu iniekcji, ból, przejściowy obrzęk w miejscu zabiegu, nadmierne zwiotczenie skóry skutkujące opadaniem kącika ust czy powieki. 

A jeśli nie botoks to co? Szukamy alternatywy i znajdujemy! Oligopeptydy!

 

Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate czyli SYN-AKE.

SYN-AKE to oligopeptyd.

A oligopeptyd to peptyd czyli biologicznie aktywna cząsteczka składająca się z aminokwasów polaczonych ze sobą wiązaniem peptydowym. Jest odpowiedzialny za przekazywanie sygnałów między komórkami. Charakteryzuje go łatwość przenikania w głębsze warstwy skóry, nie potrzebuje nośników. Bardzo rzadko wywołuje reakcje alergiczne.

SYN-AKE naśladuje działanie jadu żmii Tropidolaemus wagleri. Jak działa? 

Blokuje receptory postsynaptyczne w płytkach motorycznych mięśni mimicznych, hamuje informację o skurczu, co doprowadza do jego braku. W konsekwencji zmarszczki mimiczne się wygładzają i ulegają spłyceniu. 

Składnik ten jest opatentowany i przebadany medycznie. 

 

Po pierwszej aplikacji kremu bądź serum zawierającym SYN-AKE nie spodziewajcie się, że Wasza „lwia zmarszczka” zniknie niczym linia narysowana kredką i zmazana magiczną gumką. Tu trzeba systematyczności i czasu. Pierwsze efekty wow powinnyście zaobserwować po około tygodniu stosowania. Po miesiącu drobniejsze zmarszczki ulegną zniwelowaniu a te mocniejsze - będą widocznie wygładzone. 

 

Shibushi w swojej ofercie posiada świetne koreańskie kremy i kosmetyki zawierające SYN-AKE: przeciwzmarszczkowe serum pod oczy, hydrożelowe płatki pod oczy, tonik Dr. Phamor McCell Syn-Ake Gold Toner, liftingującą emulsję McCell Syn-Ake Gold Emulsion Dr. Phamor, krem oraz ampułkę. 
Gabrysia - autorka bloga Kosmetyki Na Kozetce - kosmetyczka z powołania i filolog z miłości do literatury. Z takiego połączenia mogło wyjść tylko jedno - blog o tematyce beauty - Kosmetyki na Kozetce. Poza pielęgnacją i kosmetyką interesuje się jogą, podologią i muzyką (ma świra na punkcie Depeche Mode).

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
X
Rabat 5%
Kup teraz, zapłać później z PayPo
Zamów i odbierz w paczkomacie
pixel